Zwiększ elastyczność zadania paletyzacji
oraz depaletyzacji z wykorzystaniem cobota

CSCoPaletizer

 • Udostępnij:

Stacja do paletyzacji z wykorzystaniem robota współpracującego (cobota, robot kolaboracyjny). Stacja współpracuje z większością dostępnych na rynku robotami współpracującymi. Udźwig nawet do 30kg. Dzięki zastosowaniu sómej osi w postacji ruchomego postumentu, wysokość paletyzowania nawet do 2,5m.

 • Szybka konfiguracja
 • Samodzielna integracja
 • Łatwe zmiany layoutu
 • Oszczędność miejsca
 • Współpraca człowiek-maszyna
 • Krótki ROI
CSCoPaletizer
CSCoPaletizer

Plug&Produce

Zainstaluj, wybierz recepturę i działaj. Konstrukcja stacji paletyzującej umożliwia szybką integrację z większością dostępnych na rynku robotów kolaboratywnych. Podstawę robota stanowi ruchomy postument z elektrycznym napędem liniowym. Postument jest połączony z układem sterowania robota, który rozpoznaje go jako 7-mą oś. Postument robota pozwala na zmianę wysokości pracy w zakresie od 70 do 120 cm. Dzięki temu, w zależności od zastosowanego robota, możliwe jest paletyzowanie nawet do 2,5 m wysokości pełnej palety. Mocowanie robota jest kompatybilne do montażu robotów współpracujących takich producentów jak Universal Robots, KUKA, Fanuc, OMRON, Hyundai czy ABB. Na specjalne zamówienie, istnieje możliwość wykonania mocowania do dowolnego innego robota spełniającego wymagania dopuszczalnych gabarytów i nośności postumentu.

Elastyczność rozwiązania umożliwia implementację na różnych stanowiskach pracy oraz łatwiejsze przezbrojenie do innego zadania. Możliwość swobodnego programowania strefy skanerów bezpieczeństwa oraz współpraca z układem robota umożliwia jego pracę z zachowaniem odpowiednich wymagań bezpieczeństwa.

CSCoPaletizer

Funkcjonalna konstrukcja

Konstrukcja CSCoPaletizer zapewnia łatwą integracje oraz szybkie przezbrojenia między zadaniami.

 1

Baza

Zintegrowane serce wraz z szafą sterowniczą oraz robotem z siódmą osią

2

Miejsce na widły

Konstrukcja zapewnia możliwość transportu między stanowiskami za pomocą prostego wózka paletowego

3

Dwa stanowiska robocze

Rozwiązanie posiada możliwość pracy naprzemiennej

4

Intuicyjna obsługa

Oprogramowanie CSCoPaletizera pozwala na szybkie programowanie, wizualizowanie oraz diagnostykę pracy robota

CSCoPaletizer

Wyższy poziom bezpieczeństwa

CSCoPaletizer pomimo zastosowania robota współpracującego, dodatkowo jest wyposażony w trzy skanery bezpieczeństwa. Umożliwia to przyspieszenie cyklu pracy robota. Skanery umożliwiają ustawienie stref dostępowych o zmiennej prędkości pracy robota, tak aby ewentualna niebezpieczna kolizja była niemożliwa.

Do naszego rozwiązania stosujemy tylko roboty spełniające restrykcyjne wymagania związane z bezpieczeństwem. Roboty są wyposażone w odpowiednie oczujnikowanie wykrywające kontakt z przeszkodą, co powoduje natychmiastowe zatrzymanie pracy.

CSCoPaletizer nie wymaga stosowania dodatkowego wygrodzenia. Dzięki temu cała aplikacja zajmuje mniej miejsca oraz dostęp w sytuacjach awaryjnych jest nieograniczony.

CS-CRP
CS-CRP
CS-CRP
CS-CRP
CS-CRP
 1. Universal Robots
 2. OMRON TM
 3. KUKA
 4. Hyundai
 5. ABB

...oraz wiele innych robotów współpracujących.

Chcesz porozmawiać o wdrożeniu?

Skontaktuj się z nami
Wróć do początku