Maszyna do sztancowania akruszy transportowych Slip Sheet

Innowacyjne rozwiązanie dla branży tekturowej oraz transportowej

Klient:

Branża transportowa

Lokalizacja:

Polska

Usługa:

Budowa maszyny

Udostępnij:

Opis projektu

Maszyna do produkcji przekładek transportowych typu Slip Sheet. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań opartych o mechanizm napędu mimośrodowego, nasza maszyna działa w oparciu o docisk mechanizmem kolanowym, napędzanym energią pneumatyczną.

Na docisku zainstalowano wykrojnik z nożem do odcinania narożnika oraz bigami formującymi skrzydełka boczne. Konstrukcja maszyny została oparta o centralną ramę stalową, na której zawieszony został mechanizm z wykrojnikiem.

Podczas obróbki pozycję arkusza wyznaczają dwie regulowane bandy. Ich zadaniem jest także możliwość regulacji szerokości bigowanych skrzydełek arkusza. Cięcie narożnika odbywać się pod kątem 45o do boku arkusza. Po dosunięciu arkusza do obu band oraz wysztancowaniu, operator wyciąga gotowy produkt w ten sam sposób. Odcięty narożnik kartonu zostaje automatycznie zdmuchnięty do kosza na odpady.

Przedstawiona maszyna pracuje w pojedynczym takcie i jest obsługiwana przez jednego operatora.

Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture

Rozwiązanie

Budowa maszyny umożliwia kontrolę wzrokową procesu produkcyjnego, poprzez zastosowanie transparentnych osłon z poliwęglanu. Arkusz do procesu jest dostarczany przez szczelinę między osłonami, a stołem roboczym maszyny. Wysokość szczeliny zapewnia bezpieczną obsługą maszyny. Stół roboczy w tylnej części maszyny został ograniczony bandami w taki sposób, aby umożliwić ułożenie arkusza w jednoznacznej pozycji, której osiągnięcie jest sygnalizowane przez sygnalizację świetlną. Poprawne umieszczenie arkusza w maszynie jest kontrolowane przez zastosowanie czujników optycznych.

Bezpieczeństwo

Maszyna została wyposażona w układ bezpieczeństwa zapewniający bezpieczną obsługę oraz serwis. Do maszyny dostarczono pełną wymaganą prawnie dokumentację. Maszynę wykonano zgodnie z wymaganiami Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. Dostarczona maszyna została oznakowana znakiem CE oraz dostarczono podpisaną Deklarację Zgodności WE, gdzie zadeklarowane zostało spełnienie wszystkich wymagań zasadniczych dyrektyw szczegółowych mających zastosowanie do tej maszyny. Całość projektu zrealizowano uwzględniając wymagania norm zharmonizowanych z dyrektywami mającymi zastosowanie.

Technologie

  • Realizacja mechanizmu kolanoego zgodnie z własną oryginalna koncepcją
  • Sterownik PLC SIMENS S7-1214FC wraz z modułami bezpieczeństwa
  • Pneumatyka SMC

Ciekawostka

Wykonany z dobrej jakości wykrojnik umożliwia wycięcie nawet miliona i więcej arkuszy. W tej kwestii decydująca jest jednak precyzja samej maszyny sztancującej, prawidłowej jej eksploatacji oraz regulacji. W skrajnych przypadkach wykrojnik może zostać bardzo szybko zniszczony (stępienie lub odkształcenie ostrza). W przypadku prezentowanej maszyny, pierwsza wymiana wykrojnika nastąpiła dopiero po 5 latach! Świadczy to o jej bardzo dokładnym wykonaniu, oraz zachowaniu przez użytkownika zaleceń odnośnie kontroli i regulacji maszyny w okresie jej użytkowania.

Chcesz porozmawiać o tym projekcie?

Skontaktuj się z nami
Wróć do początku