Maszyna do formowania wykroju

Formowanie elastycznego wykroju z wykorzystaniem precyzyjnych stempli napędzanych pneumatycznie

Klient:

Branża elektroniczna

Lokalizacja:

Poznań, Polska

Usługa:

Budowa maszyny

Udostępnij:

Opis projektu

Maszyna przeznaczona jest do formowania elastycznych miedzianych wykrojów. Maszyna formuje kształtki przy pomocy systemu siłowników z odpowiednio wyprofilowanymi stemplami formującymi.

Strefa pracy maszyny jest nadzorowana przez zestaw kurtyn bezpieczeństwa. Ruch stempli może być wykonywany tylko w sytuacjach, gdy operator nie znajduje się w przestrzeni detekcji kurtyn bezpieczeństwa. Cykl pracy odbywa się automatycznie.

Dostęp od boków maszyny jest możliwy przez drzwi rewizyjne. Otwarcie drzwi rewizyjnych jest nadzorowane przez klamki z zabudowanym mechanicznym czujnikiem krańcowym w wykonaniu bezpiecznym. Czujniki krańcowe klamek są podłączone do układu bezpieczeństwa.

Maszyna została wyposażona w panel sterowniczy z ekranem dotykowym. Na panelu sterowniczym operator ma możliwość wyboru trybu pracy, włączenia oraz wyłączenia sterowania maszyny oraz zresetowania układu bezpieczeństwa. Na panelu HMI istnieje dodatkowo możliwość wprowadzenia parametrów pracy np. nastaw ciśnienia siłowników.

Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture
Portfolio picture

Rozwiązanie

Formowanie odbywa się z uwzględnieniem właściwości fizycznych materiału poddawanego procesowi. Formowanie odbywa się w cyklu gięcia według opracowanego programu technologicznego. Maszyna została wyposażona w 5 niezależnych siłowników wykonujących ruch w zadanej kolejności. Aby zwiększyć żywotność maszyny, stemple zostały wykonane ze stali uszlachetnionej HRC 54. Dla procesu formowania wykorzystaliśmy nasze doświadczenie z procesów tłoczenia oraz komponenty wykorzystywane we formach wtryskowych.

Bezpieczeństwo

Maszyna została wyposażona w układ bezpieczeństwa zapewniający bezpieczną obsługę oraz serwis. Dostęp do strefy pracy jest chroniony przez zestaw kurtyny bezpieczeństwa. Cykl pracy jest uruchamiany automatycznie, z warunkami dla normy zharmonizowanej z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE dotyczącą pras.

Technologie

  • Maszyna całkowicie zgodna z wymaganiami ESD
  • Sterownik PLC SIMENS S7-1214C
  • Przekaźniki bezpieczeństwa Omron G9SE
  • Kurtyny bepzieczeństwa Omron F3SG
  • Zamki bepzieczeństwa Euchner ESL
  • Pneumatyka SMC
  • Prowadzenia liniowe Hiwin
  • Komponenty tłocznika Meusburger
  • Stemple ze stali uszlachetnionej do HRC 54

Ciekawostka

"Najelpsza maszyna w procesie." 😊 🚀💪

Chcesz porozmawiać o tym projekcie?

Skontaktuj się z nami
Wróć do początku